فیتنس بانوان

 فیتنس بانوان با هدف تناسب و فرم دهی به اندام صورت می گیرد و در آن از وزنه های سنگین استفاده نمی شود. فیتنس بانوان با چربی سوزی و کاهش کالری همراه است و اندامی زیبا و متناسب را به ورزشکار هدیه می دهد.

 از آنجا که هدف فیتنس بانوان حجم دهی عضلات نیست، عضلات کمتری درگیر می شود و با انجام حرکات کششی و ورزش های هوازی قدرت عضلات افزایش می یابد. فرم دهی به پاها انجام گرفته و شکم عضلانی می شود. فیتنس بانوان باعث افزایش تراکم استخوان ها می شود. خطر ابتلا به امراضی چون ناراحتی های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان ریه، سرطان سینه و سرطان روده بزرگ کاهش می یابد. کاهش کلسترول، بالا بردن میزان انرژی، افزایش اعتماد به نفس، کاهش استرس، از بین بردن افسردگی و در نهایت آرامش و کنترل وزن از اثرات فیتنس بانوان است.

تفاوت فیتنس و بادی بیلدینگ؟

افرادی که از استخوان بندی درشتی برخوردار هستند و هیکل درشتی دارد اکثرا  وارد رشته بادی بیلدینگ می شوند. اما افرادی که از استخوان بندی درشتی برخوردار نیستند و هیکل جمع و جور تری دارند ، رشته فیتنس برای آن ها بهترین گزینه است، همچنین در رشته بدنسازی اصولا حجم زیادی به بدن داده می شود و در تمرینات آن معمولا تعداد انجام حرکت ورزشی کم و با وزنه سنگین انجام میشود. اما در فیتنس هدف اصلی، تقویت قدرت عضله ای است و در آن تعداد انجام حرکت ورزشی زیاد و وزن، وزنه ها متوسط می باشد. بصورت کلی هدف اصلی در ورزش بدنسازی حجیم ساختن بدن و در فیتنس ، متناسب و خوش فرم نمودن آن است.

در فیتنس سوزاندن چربی های اضافه نیز اتفاق می افتد. در بدنسازی اصولا دوره ای به اسم دوره حجم و افزایش وزن وجوز دارد، فیتنس به دلیل ظرافت خود بیشتر مورد توجه بانوان است و بدنسازی مورد علاقه آقایان.

پیمایش به بالا